Саме головне правило легкої адаптації малюка до дитячого садочку – це формування позитивних вражень про цей заклад. Ні за яких умов не лякайте дитину садочком! Таким чином у ваших дочки чи сина сформується негативна думка про місце, де він проводитиме велику кількість свого часу.
Адаптація та її успіх залежить звісно від дитячого віку. Якщо ви віддали малюка в 4-5 років до дитячого садку, звикатиме він набагато швидше, ніж дитина у віці 2-3 років. Але в будь-якому віці бути уважним до потреб та коментарів дитини, до його частих простуд (саме таким чином формується дитячий імунітет, який стикається з іншими дітьми та їх хворобами) та навіть до побажань стосовно їжі. Якщо вихователі скаржаться, що ваша дитина погано їсть, не ігноруйте, а спробуйте розібратись чому і як цьому зарадити.
Перший місяць малюк може бути втомленим та роздратованим, розгубленим та навіть незадоволеним, але дайте йому час і будьте терплячими. Він налаштовується на новий графік та звикає до нового оточення, тому такі емоції – абсолютно природні. Не ігноруйте прохання дитини взяти улюблену іграшку з собою чи одягнути улюблені шкарпетки (навіть, якщо вони, на ваш погляд, не підходять до іншого одягу). Такі дрібниці важливі, тому що таким чином малюк бере з собою часточку домашнього комфорту, що дозволяє йому почувати себе в безпеці.
В перші тижні відвідування пильно слідкуйте за настроєм та фізичним станом своєї дитини, говоріть з нею про те, як він/вона провели день, що їли і, в які ігри грали. Цікавтеся щодня та будьте залученим до його/її нового життя, але не витягуйте з малюка інформацію, він має бути відкритим до розмови. Під час таких бесід не забувайте хвалити дитину за те, що вона розуміє важливість відвідування дитячого садочку та поводить себе, як мудрий «майже дорослий» і, як ви пишаєтесь таким сміливим малям.
Існують моменти, коли дитині в перші дні адаптації та навіть тижні дуже тяжко розставатися з батьками і часом може доходити навіть до дитячих істерик. В таких випадках можна використовувати прийом з переключенням дитячої уваги, щоб допомогти малюкові відволіктися.
І пам’ятайте, дитячий садочок має бути радісною подією та приємним місцем, а не каторгою та локацією, якими батьки карають за погані вчинки.