Хронічний стрес, спричинений війною, призводить до погіршення пам`яті та зниження розумових здібностей. Як цьому зарадити ? Спробуйте вправи з нейробіки.
НЕЙРОБІКА – це розумова гімнастика, аеробіка для мозку, спрямована на покращення розумової діяльності. Це комплекс простих вправ, які сприяють поліпшенню пам’яті, дають додаткову енергію і підвищують здатність нашого мозку до будь-якої роботи в будь-якому віці.
Термін був введений Лоуренсом Катцем і Меннінгом Рубіном із США. Нейробічні вправи дуже прості, займатися ними може будь-яка людина у будь-який час і в будь-якому місці. Свій мозок можна і потрібно тренувати вдома, на роботі, в дорозі, під час прогулянки. Найчастіше людям для підтримки тонусу мозку рекомендується виконувати вправи для розвитку пам’яті, вирішувати логічні головоломки, розгадувати кросворди та ін. Необхідно щодня міняти рутинні і шаблонні дії на нові, не звичні вам, які задіюють один, а краще – декілька органів почуттів, тобто виконувати звичайні дії незвичайним способом.
Мозок людини зберігає дивовижну здатність вчитися й розвиватися все життя. Але однотипні шаблонні справи призводять до погіршення пам'яті, зменшення концентрації уваги. Зв'язок нейронів, клітин головного мозку погіршується, а це призводить до зниження розумових здібностей.У нашому мозку 100 млрд нейронів. Кожна клітина в свою чергу може дати 200 тис. відгалужень. Мозок людини має величезні ресурси!
Принцип роботи нейробіки простий – щодня виконуємо незвичайним способом звичайні дії. Мозок необхідно постійно «дивувати», змушувати працювати по-різному. Розв'язуючи нову задачу, мозок розвивається. Наприклад: робити лівою рукою все, що звикли робити правою (зачісуватися, чистити зуби, тримати ложку під час їжі, писати); виконувати справи із заплющеними очима, змінювати звичні маршрути й т.д.
Користь нейробіки. Заняття корисні всім - і дорослим , і дітям. Дітям ці вправи дозволяють краще сконцентруватися при засвоєнні нових знань, сприяють розвитку абстрактного мислення, творчих здібностей. У результаті систематичного виконання вправ у дітей поліпшується пам'ять, увага, мова, просторове уявлення, дрібна моторика, знижується стомлюваність, підвищується здатність до довільного контролю, формується латеральне (двопівкульне) мислення.